TPSC227M006S0125 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 259
Datasheet
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
In Stock: 906
KEMET
In Stock: 435
KEMET
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 125mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC227M006S0125
DigiKey Part Number
TPSC227M006S0125-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC227M006S0125
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
125mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V