TPSC227M006R0100
DigiKey Part Number
478-TPSC227M006R0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPSC227M006R0100CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPSC227M006R0100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC227M006R0100
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 100mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V