TAJD686K016RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1.971
Datasheet
Upgrade
Similar
Direct
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 602
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 527
KEMET
In Stock: 263
68 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm