SR301C334MARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 250
Murata Electronics
In Stock: 456
Murata Electronics
In Stock: 225
0.33 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR301C334MARTR1
DigiKey Part Number
SR301C334MARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR301C334MARTR1
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)