0201ZD103KAQ2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 158.184
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Murata Electronics
Direct
Taiyo Yuden
Knowles Novacap
KEMET
TDK
TDK
YAGEO
YAGEO
10000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
0201ZD103KAQ2A
DigiKey Part Number
0201ZD103KAQ2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0201ZD103KAQ2A
Description
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0201ZD103KAQ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)