Z8F6421VN020SG
DigiKeys varenummer
269-4281-ND
Producenter
Producentens varenummer
Z8F6421VN020SG
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
eZ8 Encore!® XP® Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH
Kategori
Antal I/O
31
Emballage
Rør
RAM-størrelse
4K x 8
Varestatus
Forældet
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 8x10b
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Hastighed
20MHz