Z8F3221AN020SG
DigiKeys varenummer
269-4255-ND
Producenter
Producentens varenummer
Z8F3221AN020SG
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44QFP
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
eZ8 Encore!® XP® Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 44-LQFP (10x10)
RAM-størrelse
2K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 8x10b
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
20MHz