Z8F1624QK020XK
DigiKeys varenummer
269-Z8F1624QK020XK-ND
Producenter
Producentens varenummer
Z8F1624QK020XK
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
eZ8 Z8 Encore! XP® Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-QFN (5x5)
Kategori
Programs hukommelsesstørrelse
Mfr
Programs hukommelsetype
FLASH
Serie
RAM-størrelse
3,75K x 8
Emballage
Bakke
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Varestatus
Aktiv
Datakonvertere
A/D 12x12b
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
eZ8
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
20MHz