Z8F0822SJ020SG
DigiKeys varenummer
269-4210-ND
Producenter
Producentens varenummer
Z8F0822SJ020SG
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
eZ8 Encore!® XP® Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 8KB (8K x 8) FLASH
Kategori
Antal I/O
19
Mfr
Programs hukommelsesstørrelse
Serie
Programs hukommelsetype
FLASH
Emballage
Rør
RAM-størrelse
1K x 8
Varestatus
Aktiv
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
2,7V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Datakonvertere
A/D 5x10b
Central processor
eZ8
Oscillatortype
Intern
Kernestørrelse
8-bit
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Hastighed
20MHz
Monteringstype
Overflademontering
Tilslutningsmuligheder
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Pakke/hus
28-SOIC (0,295", 7,50mm bredde)