EZ80L92AZ050SG
DigiKeys varenummer
269-3878-ND
Producenter
Producentens varenummer
EZ80L92AZ050SG
Beskrivelse
IC MCU 8BIT ROMLESS 100LQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
eZ80 eZ80® Acclaim!® Mikrocontrollere IC 8-bit 50MHz ROMless
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EZ80L92AZ050SG Modeller
Kategori
Perifere enheder
DMA, WDT
Mfr
Antal I/O
24
Serie
Programs hukommelsetype
ROMless
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Varestatus
Forældet
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
8-bit
Pakke/hus
100-LQFP
Hastighed
50MHz