EZ80L92AZ020SG det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Zilog
På lager: 175
Datablad
eZ80 eZ80® Acclaim!® Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz ROMless
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
100-QFP
EZ80L92AZ020SG
DigiKeys varenummer
269-3876-ND
Producenter
Producentens varenummer
EZ80L92AZ020SG
Beskrivelse
IC MCU 8BIT ROMLESS 100LQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
EZ80L92AZ020SG Modeller
Kategori
Perifere enheder
DMA, WDT
Mfr
Antal I/O
24
Serie
Programs hukommelsetype
ROMless
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
Varestatus
Forældet
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
8-bit
Pakke/hus
100-LQFP
Hastighed
20MHz