EZ80F92AZ020SG det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
MFR Recommended
Zilog
På lager: 1.150
Datablad
eZ80 eZ80® Acclaim!® Mikrocontrollere IC 8-bit 20MHz 128KB (128K x 8) FLASH
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
100-QFP
EZ80F92AZ020SG
DigiKeys varenummer
269-3872-ND
Producenter
Producentens varenummer
EZ80F92AZ020SG
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 100LQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
EZ80F92AZ020SG Modeller
Kategori
Antal I/O
24
Mfr
Programs hukommelsesstørrelse
Serie
Programs hukommelsetype
FLASH
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
8K x 8
Varestatus
Forældet
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Bekræftet
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Hastighed
20MHz