EZ80F91AZ050EK
DigiKeys varenummer
269-EZ80F91AZ050EK-ND
Producenter
Producentens varenummer
EZ80F91AZ050EK
Beskrivelse
IC MCU 8BIT 256KB FLASH 144LQFP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
eZ80 eZ80® Acclaim!® Mikrocontrollere IC 8-bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 144-LQFP (20x20)
Kategori
Antal I/O
32
Mfr
Programs hukommelsesstørrelse
Serie
Programs hukommelsetype
FLASH
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
8K x 8
Varestatus
Ikke til nye design
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
3V – 3,6V
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Oscillatortype
Intern
Central processor
eZ80
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (TA)
Kernestørrelse
8-bit
Monteringstype
Overflademontering
Hastighed
50MHz