HPI10S1200ED
DigiKeys varenummer
3388-HPI10S1200ED-ND
Producenter
Producentens varenummer
HPI10S1200ED
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 9.96W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 830mA 90 – 528VAC, 120 – 745VDC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Producenter
Zettler Magnetics
Driftstemperatur
-40°C – 80°C (med reduktion)
Serie
Effektivitet
80%
Emballage
Bakke
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Aktiv
Pakke/hus
4-DIP-modul
Type
Indkapslet
Størrelse/dimension
2,17" L x 1,39" B x 1,00" H (55,2mm x 35,2mm x 25,5mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CB, CE, cURus, TUV, UL
Spænding - Input
90 – 528VAC, 120 – 745VDC
Standardnummer
Spænding - Output 1
12V
Linjeregulering
±5%
Strøm - Output (maks.)
830mA
Belastningsregulering
±5%
Effekt (Watt)
9.96 W