YC324-JK-07240KL
DigiKeys varenummer
YC324-JK-07240KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
YC324-JK-07240KL
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 2012
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
240k Ohm ±5% 125mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 2012, konveks, terminaler langside
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
YC324-JK-07240KL Modeller
Kategori
Effekt pr. element
125mW
Producenter
YAGEO
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDRAM, SDRAM
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
240k
Pakke/hus
2012, konveks, terminaler langside
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,200" L x 0,126" B (5,08mm x 3,20mm)
Antal modstande
4
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)