YC164-JR-071K5L
DigiKeys varenummer
YC164J-1.5KTR-ND - Tape & Reel (TR)
YC164J-1.5KCT-ND - Afskåret tape (CT)
YC164J-1.5KDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
YC164-JR-071K5L
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206
Detaljeret beskrivelse
1,5k Ohm ±5% 62,5mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 1206 (3216 metrisk), konveks, terminaler langside
EDA/CAD-modeller
YC164-JR-071K5L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Modstand (Ohm)
1,5k
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)
Effekt pr. element
62,5mW