YC124-FR-07178RL
DigiKeys varenummer
13-YC124-FR-07178RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
YC124-FR-07178RL
Beskrivelse
RES CHIP 124
Detaljeret beskrivelse
178 Ohm ±1% 62,5mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 0804, konveks, terminaler langside
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Modstand (Ohm)
178
Pakke/hus
0804, konveks, terminaler langside
Tolerance
±1%
Leverandørs enhedspakning
0804
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,039" B (2,00mm x 1,00mm)
Antal ben
8
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)
Effekt pr. element
62,5mW