YC104-FR-0710KL
DigiKeys varenummer
13-YC104-FR-0710KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC104-FR-0710KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-YC104-FR-0710KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
YC104-FR-0710KL
Beskrivelse
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0602
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10k Ohm ±1% 31mW Effekt pr. Element Isoleret 4 Modstandsnetværk arrays ±200ppm/°C 0502 (1406 metrisk), konveks, terminaler langside
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
YC104-FR-0710KL Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Producenter
YAGEO
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klasse
Automotive
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Kvalifikation
AEC-Q200
Varestatus
Aktiv
Applikationer
DDRAM, SDRAM
Kredsløbstype
Isoleret
Monteringstype
Overflademontering
Modstand (Ohm)
10k
Pakke/hus
0502 (1406 metrisk), konveks, terminaler langside
Tolerance
±1%
Størrelse/dimension
0,055" L x 0,024" B (1,40mm x 0,60mm)
Antal modstande
4
Højde - Monteret (maks.)
0,018" (0,45mm)
Antal ben
8
Grundlæggende varenummer
Effekt pr. element
31mW