SR2512JK-07390RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TE Connectivity Passive Product
På lager: 75.298
Datablad
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 2.570
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
Opgradering
Vishay Dale
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Similar
Panasonic Industry
390 Ohms ±5% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR2512JK-07390RL
DigiKeys varenummer
SR2512JK-07390RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR2512JK-07390RL
Beskrivelse
RES 390 OHM 5% 1W 2512
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR2512JK-07390RL Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,122" B (6,35mm x 3,10mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)