SR1218JK-071R5L
DigiKeys varenummer
13-SR1218JK-071R5LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SR1218JK-071R5LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SR1218JK-071R5LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR1218JK-071R5L
Beskrivelse
RES 1.5 OHM 5% 1W 1812 WIDE
Detaljeret beskrivelse
1.5 Ohms ±5% 1W Chipmodstand Bred 1812 (4532 metrisk), 1218 Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR1218JK-071R5L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
Bred 1812 (4532 metrisk), 1218
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,181" B (3,10mm x 4,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)