SR1210KR-0710RL
DigiKeys varenummer
13-SR1210KR-0710RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1210KR-0710RL
Beskrivelse
RES 10 OHM 10% 1/2W 1210
Detaljeret beskrivelse
10 Ohms ±10% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1210 (3225 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1210 (3225 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,102" B (3,10mm x 2,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)