SR1206KR-7W39KL
DigiKeys varenummer
13-SR1206KR-7W39KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SR1206KR-7W39KLCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SR1206KR-7W39KLDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR1206KR-7W39KL
Beskrivelse
RES 39K OHM 10% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
39 kOhms ±10% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR1206KR-7W39KL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)