SR1206KR-7W27RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 2.990
Datablad
Opgradering
Panasonic Industry
27 Ohms ±10% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR1206KR-7W27RL
DigiKeys varenummer
SR1206KR-7W27RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1206KR-7W27RL
Beskrivelse
RES 27 OHM 10% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR1206KR-7W27RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)