SR1206KR-0727RL
DigiKeys varenummer
13-SR1206KR-0727RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1206KR-0727RL
Beskrivelse
RES 27 OHM 10% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
27 Ohms ±10% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)