SR1206JR-7W3R9L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TE Connectivity Passive Product
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 6.301
Datablad
3.9 Ohms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR1206JR-7W3R9L
DigiKeys varenummer
SR1206JR-7W3R9L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1206JR-7W3R9L
Beskrivelse
RES 3.9 OHM 5% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR1206JR-7W3R9L Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)