SR1206JR-07390RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Dale
På lager: 4.122
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 11.510
Datablad
Opgradering
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
Similar
Bourns Inc.
390 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR1206JR-07390RL
DigiKeys varenummer
SR1206JR-07390RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1206JR-07390RL
Beskrivelse
RES 390 OHM 5% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR1206JR-07390RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)