SR1206FR-7W3R9L
DigiKeys varenummer
13-SR1206FR-7W3R9L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR1206FR-7W3R9L
Beskrivelse
RES 3.9 OHM 1% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
3.9 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,063" B (3,10mm x 1,60mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)