SR0805KR-07150RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Opgradering
YAGEO
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Vishay Dale
Stackpole Electronics Inc
Similar
Similar
150 Ohms ±10% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0805KR-07150RL
DigiKeys varenummer
SR0805KR-07150RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805KR-07150RL
Beskrivelse
RES 150 OHM 10% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR0805KR-07150RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)