SR0805JR-7W39RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 0
Datablad
Direkte
Stackpole Electronics Inc
Opgradering
Vishay Dale
Opgradering
Panasonic Industry
Vishay Dale
Similar
39 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0805JR-7W39RL
DigiKeys varenummer
SR0805JR-7W39RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805JR-7W39RL
Beskrivelse
RES 39 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR0805JR-7W39RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)