SR0805JR-7W10RL
DigiKeys varenummer
YAG6050TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG6050CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG6050DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR0805JR-7W10RL
Beskrivelse
RES 10 OHM 5% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
10 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR0805JR-7W10RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)