SR0805JR-07270RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 12.458
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 9.784
Datablad
Panasonic Industry
Panasonic Industry
På lager: 264
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
270 Ohms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0805JR-07270RL
DigiKeys varenummer
SR0805JR-07270RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805JR-07270RL
Beskrivelse
RES 270 OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR0805JR-07270RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)