SR0805FR-7W30RL
DigiKeys varenummer
13-SR0805FR-7W30RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805FR-7W30RL
Beskrivelse
RES 30 OHM 1% 1/4W 0805
Detaljeret beskrivelse
30 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)