SR0805FR-474K7L
DigiKeys varenummer
YAG5854TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG5854CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG5854DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR0805FR-474K7L
Beskrivelse
RES 4.7K OHM 1% 1/2W 0805
Detaljeret beskrivelse
4.7 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR0805FR-474K7L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)