SR0805FR-4724RL
DigiKeys varenummer
13-SR0805FR-4724RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805FR-4724RL
Beskrivelse
RES CHIP 0805
Detaljeret beskrivelse
24 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)