SR0805FR-47200RL
DigiKeys varenummer
13-SR0805FR-47200RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805FR-47200RL
Beskrivelse
RES 200 OHM 1% 1/2W 0805
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
200 Ohms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)