SR0805FR-0733KL
DigiKeys varenummer
13-SR0805FR-0733KL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0805FR-0733KL
Beskrivelse
RES 33K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
33 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)