SR0603JR-076K8L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 7.568
Datablad
Opgradering
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
Similar
Bourns Inc.
Panasonic Industry
6.8 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0603JR-076K8L
DigiKeys varenummer
SR0603JR-076K8L-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0603JR-076K8L
Beskrivelse
RES 6.8K OHM 5% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
SR0603JR-076K8L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)