SR0603FR-7T3K3L
DigiKeys varenummer
YAG5837TR-ND - Tape & Reel (TR)
YAG5837CT-ND - Afskåret tape (CT)
YAG5837DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR0603FR-7T3K3L
Beskrivelse
RES 3.3K OHM 1% 1/4W 0603
Detaljeret beskrivelse
3.3 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR0603FR-7T3K3L Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)