SR0402KR-7W20RL kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
På lager: 0
Datablad
20 Ohms ±10% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0402KR-7W20RL
DigiKeys varenummer
SR0402KR-7W20RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0402KR-7W20RL
Beskrivelse
RES 20 OHM 10% 1/8W 0402
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
SR0402KR-7W20RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)