SR0402JR-7T1R5L | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | SR0402JR-7T1R5L |
Beskrivelse | CHIP RESISTOR SURGE 1.5 OHM 5% 1 |
Producentens standard leveringstid | 20 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 1.5 Ohms ±5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm |
Datablad | Datablad |
Kategori | Funktioner Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser |
Mfr | Temperaturkoefficient ±200ppm/°C |
Serie | Driftstemperatur -55°C – 155°C |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Pakke/hus 0402 (1005 metrisk) |
Varestatus Aktiv | Leverandørs enhedspakning |
Modstand | Størrelse/dimension 0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm) |
Tolerance | Højde - Monteret (maks.) 0,016" (0,40mm) |