SR0402JR-7T1R5L kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Vishay Dale
På lager: 0
Datablad
KOA Speer Electronics, Inc.
KOA Speer Electronics, Inc.
1.5 Ohms ±5% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SR0402JR-7T1R5L
DigiKeys varenummer
13-SR0402JR-7T1R5LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SR0402JR-7T1R5LCT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SR0402JR-7T1R5LDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SR0402JR-7T1R5L
Beskrivelse
CHIP RESISTOR SURGE 1.5 OHM 5% 1
Detaljeret beskrivelse
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)