SR0402FR-7W20RL
DigiKeys varenummer
13-SR0402FR-7W20RL-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0402FR-7W20RL
Beskrivelse
RES 20 OHM 1% 1/8W 0402
Detaljeret beskrivelse
20 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
SR0402FR-7W20RL Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)