SR0402FR-073K3L
DigiKeys varenummer
13-SR0402FR-073K3LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SR0402FR-073K3L
Beskrivelse
RES CHIP 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.3 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SR0402FR-073K3L Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)