SQG25ZJB-EAU8R2
DigiKeys varenummer
13-SQG25ZJB-EAU8R2-ND
Producenter
Producentens varenummer
SQG25ZJB-EAU8R2
Beskrivelse
RES WW 25W CEMENT 5% 8.2 OHM
Detaljeret beskrivelse
8.2 Ohms ±5% 25W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Driftstemperatur
-55°C – 350°C
Størrelse/dimension
2,953" L x 0,748" B (75,00mm x 19,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,787" (20,00mm)
Modstand
8.2 Ohms
Tolerance
±5%
Effekt (Watt)
25W
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C