SQG20ZJB-EAU43R
DigiKeys varenummer
13-SQG20ZJB-EAU43R-ND
Producenter
Producentens varenummer
SQG20ZJB-EAU43R
Beskrivelse
RES WW 20W CEMENT 5% 43 OHM
Detaljeret beskrivelse
43 Ohms ±5% 20W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Driftstemperatur
-55°C – 350°C
Størrelse/dimension
2,480" L x 0,512" B (63,00mm x 13,00mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Modstand
43 Ohms
Tolerance
±5%
Effekt (Watt)
20W
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C