SQG10ZJB-EAU43R
DigiKeys varenummer
13-SQG10ZJB-EAU43R-ND
Producenter
Producentens varenummer
SQG10ZJB-EAU43R
Beskrivelse
RES WW 10W CEMENT 5% 43 OHM
Detaljeret beskrivelse
43 Ohms ±5% 10W Trådviklet spolemodstand Modstande til chassismontering
Driftstemperatur
-55°C – 350°C
Størrelse/dimension
1,890" L x 0,374" B (48,00mm x 9,50mm)
Højde - Monteret (maks.)
0,413" (10,50mm)
Modstand
43 Ohms
Tolerance
±5%
Effekt (Watt)
10W
Temperaturkoefficient
±250ppm/°C