SMD1812B260TF/16
DigiKeys varenummer
13-SMD1812B260TF/16TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMD1812B260TF/16CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SMD1812B260TF/16DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMD1812B260TF/16
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 16V 2.6A 1812
Producentens standard leveringstid
26 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 16V 2.6 A Ih Overflademontering 1812 (4532 metrisk), konkav
Kategori
Tid til udløs
5 s
Producenter
YAGEO
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
15 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
50 mOhms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Polymerisk
Pakke/hus
1812 (4532 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
16V
Størrelse/dimension
0,179" L x 0,128" B (4,55mm x 3,24mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
2.6 A
Tykkelse (maks.)
0,083" (2,10mm)
Strøm - Udløs (It)
5 A
Godkendelsesagentur
cUL, TUV, UL
Strøm - Maks.
100 A