SMCJ43A-AT/TR13
DigiKeys varenummer
13-SMCJ43A-AT/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMCJ43A-AT/TR13CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SMCJ43A-AT/TR13DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ43A-AT/TR13
Beskrivelse
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
69,4V Klemme 21,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
21,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Serie
Strømnetbeskyttelse
No
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - returspænding (Typ)
43V
Pakke/hus
DO-214AB, SMC
Spænding - Nedbrud (min.)
47,8V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
69,4V