SMCJ160A-AT/TR7 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
YAGEO
På lager: 0
Datablad
259V Klemme 5,8A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AB (SMC)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
DO-214AB
SMCJ160A-AT/TR7
DigiKeys varenummer
13-SMCJ160A-AT/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SMCJ160A-AT/TR7
Beskrivelse
TVS DIODE 160VWM 259VC DO214AB
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
5,8A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
1500W (1,5kW)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
AEC-Q101
Enkeltrettede kanaler
Spænding - returspænding (Typ)
160V
Spænding - Nedbrud (min.)
178V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
259V