SMAJ8.5A-HP6AT/7
DigiKeys varenummer
13-SMAJ8.5A-HP6AT/7TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-SMAJ8.5A-HP6AT/7CT-ND - Afskåret tape (CT)
13-SMAJ8.5A-HP6AT/7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ8.5A-HP6AT/7
Beskrivelse
TVS DIODE 8.5VWM 14.4V DO214AC
Producentens standard leveringstid
32 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14,4V Klemme 41,7A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
Kategori
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
41,7A
Mfr
Effekt - Peak-impuls
600W
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
8,5V
Spænding - Nedbrud (min.)
9,44V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
14,4V